Fytoterapie

Fytoterapie je jeden z hlavních prostředků přírodní medicíny. V Centru Empatie se zabýváme čínskou fytoterapii, moderní evropskou fytoterapii včetně bioinformačních přípravků, a aromaterapii.

Každá z těchto větev fytoterapie má svoje výhody, proto je v praxi většinou kombinujeme.

Čínská fytoterapie

Fytoterapie je hlavní součástí propracovaného systému čínské medicíny. Na základě důkladné diagnostiky se vytvoří postup skládající se z bylinných směsi na míru, dietologického poradenství a použití dalších technik, na příklad akupunktury nebo akupresury.

Bylinná směs na míru většinou obsahuje 3-10 bylin. Klient dostane buď sušené byliny, které sám vaří, nebo už připravený odvar v sačcích, granulách nebo tabletách.

V některých případech jsou dostačující hotové směsy podávané ve formě tablet nebo kuliček. Jedná se o klasické (patentní), časem ověřené formule čínské medicíny. Tyto bylinné přípravky jsou vhodné na lehčí případy nebo dlouhodobé podávaní.

Další oblasti čínské bylinné léčby jsou medicinální houby. Jedná se o velmi účinnou a cenově dostupnou formu fytoterapie která se osvědčila především u imunitních poruch ale i u řady dalších chronických nemocí.

Možná se budete ptát, jak je důvěryhodný zdroj těchto bylin. Čína je pověstná znečištěním svých měst a ovzduší. Zároveň ale má oblasti se stovkami kilometrů nedotčené přírody. Právě v těchto čistých oblastech se tyto bylinky pěstují, navíc je jejích obsah přísně kontrolován. Spolupracujeme jen s ověřenými dodavateli, např. Tcm Bohemia, Pragon nebo Mycomedica.